Дома Тагови крвоток

Таг: крвоток

Остеопороза: ако помешате малку сол и маслиново масло ќе се ослободите...

Овој природен лек ја ублажува остеопорозата. Потребни состојки: 10 лажици сол со висок квалитет 20 лажици маслиново ладно цедено масло (или сончогледово) Постапка: Измешајте ги состојките во стаклен сад....

Еве како Бразилците ја лекуваат настинката – рецепт

Иако Бразил сите нас не асоцира на егзотичност, сонце и задоволство, сепак реалноста таму е малку поинаква. Бразил е претежно тропска земја позната по своите...