Дома Тагови крцкав леб

Таг: крцкав леб

ЛЕБ ОД ДРУГА ПЛАНЕТА: Кето леб за неколку минути, без бело...

Дома обожаваме леб и разни други печива, па домашните често ме замолуваат да им направам некое вкусно и миризливо лепче. Откога го пронајдов рецептот...

БРЗ ДОМАШЕН ЛЕБ: не се меси како класичниот, туку само се...

Леб за сите генерации, најлесниот начин за правење кој никогаш ме нема изневерено. Брзо, практично и многу вкусно. Овој леб има поинаква форма, малку...

ЛЕБ КАКО ОД ПЕКАРНИЦА: штета што не го прават по овој...

Овој рецепт за леб ми го бараат сите што ме познаваат бидејќи е мек одвнатре, а крцкав однадвор како да го правеле професионални пекари....

НАЈКРЦКАВАТА ПИТА – ЛЕБ: Вкусно, мирисно и меко како душа

Ќе се изненадите од мекоста, а истовремено и од крцкавоста на ова пита-лепче. Вкусно, мирисно и меко како душа. Потребни состојки: 100 мл вода, 200 мл млеко, 50...