Дома Тагови корона

Таг: корона

Мајко, ти благодарам што си со мене, те молам, остани што...

Ја доведов мајка ми да живее кај мене, засекогаш. Не планирав ништо однапред, еден ден така ми дојде, решив и ја доведов, со еден...

Пулмолог објасни како да препознаеме кога кислородот во крвта ни се...

Пулмологот д-р Срѓан Лукиќ објасни како да препознаеме кога ни опаѓа кислородот во крвта и кои се симптомите кога kopoна вирусот ги нападнал белите...

После 71 ден од инфектирањето со ковид, еве што се случува...

Воспаление на срцевиот мускул после прележана инфекција со вирусот КОВИД – 19 Инфекцијата со вирусот Koвид – 19 претставува голем здравствен проблем, бидејќи ги напаѓа...

Ако сте COVID-19 позитивни, не сте сами! ПОВРЗЕТЕ СЕ СО НАШИОТ...

Согласно нашето искуство од досегашниот третман на пациенти позитивни на коронавирусот, увидовме дека постои голема потреба за следење на состојбата на оние пациенти кои...

Сфатив дека ме спремаат за респиратор – Горан раскажува како преживеал...

После 34 дена на респиратор, Горан изгубил 38 кг, но успеал да се врати во живот и да го победи вирусот. Горан Стевановиќ од Ниш...

Драган од Скопје за само 10 дена беше излекуван од К-19...

По десетина денови поминати на интензивна нега во клиниката Жан Митрев, си замина пациентот кој беше примен во многу тешка состојба и заразен со...

Научници за Би Би Си и официјално изјавија: Евтиниот лек Дексаметазон...

Кога се знае дека светот е далеку од ефикасна вакцина, барем една година, научниците од почетокот на пандемијата почнаа да бараат алтернативна заштита во...

Жан Митрев: Ги информирам граѓаните дека останавме ,,ЧИСТА” болница – од...

Почитувани, Сакам да се обратам до јавноста во однос на контролираната состојба од корона вирусот и стабилизирањето на бројот на пациенти коишто се инфицирани. Ја информирам...

Постои начин да дознаете дали го имате прележано Корона вирусот без...

Ситуацијата со корона вирусот во светот станува алармантна. Се чини дека деновиве тој го достигнува својот пик во Соединетите Американски држави, но и западно...

Конечно добра вест: Може да се стекне траен имунитет во борбата...

Релативно стабилниот геном SARS-CoV-2 е добра вест за вакцината која е во клиничка фаза на испитување. Малиот број на генетски разлики помеѓу оригиналниот вид на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"