Дома Тагови корен од магдонос

Таг: корен од магдонос

СЕКОЈ ДЕН ПИЈТЕ ПО 1 ЧАША ВОДА ОД МАГДОНОС: Ги чисти...

Maгдоносот е задолжителна состојка во секое готвено јадење или салата, а во кујната се користи и како зачин, што дава ароматичен вкус на многу...

РЕЦЕПТ ЗА ЧАЈ ОД МАГДОНОС: 1 чаша на ден ги чисти...

Maгдоносот е задолжителна состојка во секое готвено јадење или салата, а со векови се користи како зачин. Во книгата за готвење од 17-ти век...

Народен лек познат од многу одамна: Отстранува отоци на нозе и...

Во различни периоди од годината може да се појави овој проблем, особено кога температурите се повисоки. Но исто така, поради професионални причини или седентарен...

Природен лек толку успешен што и лекарите го препорачуваат: лекува уринарна...

Ешерихија коли е бактерија со која повеќето жени се среќаваат во текот на животот, а бидејќи оваа бактерија е упорна и досадна, потребно е...

Овој природен антибиотик ја лекува дури и упорната уринарна инфекција од...

Статистиките велат дека секоја петта жена секоја година добива воспаление на мочниот меур, а секоја втора жена барем еднаш во животот. Инфекциите ги предизвикуваат...

Народен лек: Ги отстранува отоците и ја подобрува циркулација веќе после...

Во периодите кога температурите се зголемуваат, овој проблем станува се почест. Што се отоците и зошто се појавуваат? Отоците се всушност зголемена количина на вода,...