Дома Тагови корен од коприва

Таг: корен од коприва

Сок од коприва за освежување, толку е лековит што помага и...

,,Ќе напишам неколку зборови за ова мое омилено растение, со кое се занимавам со децении. Секојдневно ја гледаме во нашето опкружување, не сфаќајќи дека...

Сок од коприва и лимон без шеќер за лекување на болни...

Домашен сок од лимон и коприва, вистински благодет за организмот. Овој сок е многу лековит доколку се подготвува без шеќер, конзерванси и адитиви. Но,...

Лековитоста на коренот на копривата – Рецепти

Копривата (лат. Urtica dioica) е повеќегодишна билка од фамилијата Urticaceae. Некои научници ја сметаат како најмоќна билка на светот. Коренот од копривата е голем, а...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"