Дома Тагови компир пита

Таг: компир пита

Компир пита: покрцкава и подобра од оваа сигурно нема да пробате!

Често ја правам зошто е превкусна. Потребни состојки: 2 големи компири или 3 средни 1 голема главица кромид 2-3 јајца маслиново масло сол по вкус 1 лажичка прашок за печиво Постапка: Во една...

КОМПИР ПИТА – совршен рецепт!

Потребни состојки: 500 г компир 1 главица црвен кромид 5 супени лажици брашно 200 мл млеко 50 мл масло 2 јајца 2 мали лажички сол или по вкус 1 лажичка црн пипер Постапка: Компирот...

Посна пита од компир-мешаш се’ и ставаш на печење

Потребни состојки: 1 кг компир 1 поголема главица кромид 2 лажички сол 100 г брашно или по потреба 100 мл масло 2 лажици маргарин црн пипер Постапка: Загрејте ја рерната на 200 степени....