Дома Тагови компир и пилешко месо

Таг: компир и пилешко месо

Пилешкото не ми излегло поубаво, ептен ни се допадна вака, не...

Овој трик за подготвување на пилешкото во тавче го научив од еден ресторан. Пред 15-тина години во еден ресторан нарачав пиле и беше пресочно...

Ручек за целото семејство кое ќе ги освои вашите стомаци по...

Здраво на сите. Денес готвиме семеен ручек кој ќе ги освои вашите стомаци на прв залак. Вака приготвениот компир е многу вкусен и крцкав,...