Дома Тагови колачи

Таг: колачи

Познатите колачи со кокос направете ги за 5 минути, без рерна,...

Познатите колачи со кокос направете ги за 5 минути, без рерна, без јајца... се топат во уста! Направете ги познатите кремасти колачи од кокос...

ПУТЕР КОЛАЧИ: Цела куќа мириса убаво… наједноставен рецепт за највкусните ситни...

ПУТЕР КОЛАЧИ: Цела куќа мириса убаво... наједноставен рецепт за највкусните ситни колачи! Колку подолго стојат, толку се поубави...Можеби ќе ве потсетат на ванилиците, зашто...

СЛАТКИ ПОГАЧИЦИ: Потребни ви се само 4 состојки – неверојатно кремаст...

За овој италијански десерт потребни ви се само четири состојки, а добивате слатки погачици со неверојатно кремаст фил и вкусна крцкава коричка. Потребно е...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ ЗА 20 МИНУТИ: Не треба ништо да чекате, може...

Чоколадните мафини се брзи колачи кои секој ги сака. Се топат во уста меки, се мирисни и …чоколадни. Може да ги приготвувате во силиконски...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ОБЛИК НА СМОКВА, СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Колку...

Ако сте љубители на ванилиците, тогаш сигурно ќе ги обожавате и овие „смоквички“. Децата многу ги сакаат токму поради нивниот облик, но и затоа...

НОВИ КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Толку се добри што двапати денес...

Од само неколку состојки и за многу кратко време можете да приготвите вкусни колачи во најразновиден облик. Одберете силиконски калапи и сладете се во...

ЕВТИНИ КОЛАЧИ: Однатре плазма, однадвор чоколадо, им успеваат буквално на сите

Од евтини состојки направете одлични колачиња со плазма и чоколадо. Изгледаат како да се направени во врвна слаткарница, па можете да ги носите и...

ПОДОБРИ ОД ПРИНЦЕС КРОФНИ: Ги правам за девојка ми за да...

Имам испробано многу рецепти за принцес крофни и еклери, но овој дефинитивно е најдобриот. Се разликува од класичниот рецепт и потребно е малку повеќе...

ПОСНА БАЈАДЕРА ЗА 15 МИНУТИ: Највкусниот и најбрзиот рецепт

Бајадера, што на француски јазик значи „танчерка во храм“, е еден од омилените колачи во регионот и пошироко. Се приготвува со зовриен сируп од...

ДОМАШНА БАЈАДЕРА ЗА 20 МИНУТИ: Најдобриот рецепт без миксер и рерна

Без сомнение бајадерата е една од нашите најпознати слатки кои баш сите ја сакаат. Најпозната е нејзината купечка варијанта, но постои и онаа вистинската,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"