Дома Тагови колач со шлаг

Таг: колач со шлаг

14 рецепти за многу брзи и неодоливо вкусни торти и колачи...

Денес на денот на вљубените прославете ја вашата љубов во својот парнер на најромантичен начин. Подгответе една од овие превкусни торти и изненадете го...

Брзо и лесно, може секој да го направи…Многу вкусен и евтин...

А освен што е вкусен, многу брзо се приготвува. Потребни состојки: 3 јајца 2 лажици шеќер 3 лажици брашно 3 лажици масло 3 лажици рогач 2 лажици какао 1 ванилин шеќер ½ прашок...