Дома Тагови колач со јаболка

Таг: колач со јаболка

Земете 4 јаболка и едно пакетче бисквити, па направете го овој...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти. Колачот навистина е едноставен, лесен и брз, а што е најважно, многу е вкусен,...

Ако имате неколку јаболка дома, направете си го овој брз колач...

Сочен колач со јаболка и мелен рогач кој брзо се прави, а вкусот е неверојатен. Рецептот е лесен и едноставен, а се мери со...

Посен колач кој е многу сочен и вкусен, со јаболка и...

Рецепт и видео презентација на CooKing – Најсочниот посен колач. Многу вкусен, сочен и неодолив колач со јаболка и гриз. Не е “тежок”, напротив,...

Нежен колач со јаболка – Шарлотка, се топи во уста

Едноставен колач за кој многумина сметаат дека е најдобриот кога станува збор за меките колачи со јаболка. Руската Шарлотка е еден од омилените есенски...

Мирисен и многу вкусен колач со јаболка и суво грозје –...

Фото и рецепт на Јасна Мутиловиќ – вкусен колач со јаболка. Се мати смеса од јајца, шеќер, јогурт и брашно, па половината се излева и...

Ембарго колач – старински евтин колач кој сите го правеа, едноставен...

Фото и рецепт: Валентина Ковачевиќ – Ембарго колач. Многу економичен и вкусен колач, лесно се приготвува а децата го обожаваат. Се мери со шолја од...

Шведски брз колач со јаболка – ем брз, ем многу вкусен,...

Фото и рецепт: Мирјана Митровиќ – Шведски колач со јаболка. Колачот го приготвив според рецептот на Јадранка Живковиќ и навистина е феноменален! Излегуваат 20 големки...

Старинска “сипана” пита од јаболка: Помек колач од овој не сте...

Рецепт и видео презентација на Домашни рецепти – Пита со јаболка. Ова е една старинска пита со јаболка, а се приготвува од многу малку состојки,...

Бел облак со јаболка – нежен колач со одличен вкус

Рецепт и видео презентација на Gala Food – Бел Облак со јаболка. Многу вкусен колач кој лесно и брзо се приготвува, но бара внимание при...

Јаболков колач – “Измати и излеј” – Многу брз, сочен, вкусен,...

Фото и рецепт: Beti Josi (Klara boss) – Брз сочен колач со јаболка - Многу брз, лесен и вкусен кој како што и самиот наслов...