Дома Тагови колач лапни-голтни

Таг: колач лапни-голтни

КАРАМЕЛ КОЛАЧИЊА, ЛАПНИ-ГОЛТНИ: Целото соседство замирисува на нив, превкусни и неодоливи

Овие ситни колачи се многу вкусни, а излегуваат колку за цело соседство. Се прават од само неколку состојки кои веројатно постојано ги имате во...

СИТНИ КОЛАЧИ – лапни голтни, одлично одговараат со кафе и гостите...

Ситни колачиња кои наместо да ги преливате во шербет, треба да ги премачкате со малку мед. Тестото се замесува многу лесно и не треба...

ЛАПНИ-ГОЛТНИ КОЛАЧ: ќе заштедите и време и пари со овој колач...

Ваков убав колач немав јадено долго време, сè додека не го пронајдов овој рецепт кој се подготвува за 5 минути, а се пече после...