Дома Тагови Кокос торта

Таг: Кокос торта

ОВАА ТОРТА НЕ ДОЧЕКУВА ВТОР ДЕН: Неспоредлива комбинација од вкусови со...

Кога го испробав рецептот на Маја и ја направив „кокос тортата“ за која сите зборуваа, бев искрено воодушевена и ми стана јасно зошто е...

Освежителна БЕЛА ТОРТА – за сите што го сакаат вкусот на...

Оваа торта е лесна и освежителна, со богат вкус на кокос. Уште се нарекува и Кокос Хавана торта, за вистинки кокосољубители. Можеби делува комплицирано...

Едноставна кокос торта: За сите љубители на кокосот

Ако ги сакате слатките со кокос, тогаш задолжително пробајте ја оваа едноставна торта. Потребни состојки: 2 јајца 200 г шеќер 200 мл млеко 100 мл масло 200 г брашно 1 прашок...

Едноставна и брза кремаста торта од кокос и бисквити

Потребни состојки: 160 г бисквити мелени 100 г кокос 50 г путер 2 лажици мед 100 мл млеко За крем: 1 литар млеко 100 г скробно брашно (густин) 100 г кокос 100 г шеќер...

Сочен колач со кокос, без јајца, без путер: ма без ништо...

Многу вкусен и сочен колач. Потребни состојки: чаша од 200 мл 2 чаши јогурт 1 чаша шеќер 1 чаша кокосово брашно 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Прелив за кора: 300...