Дома Тагови ќофтиња од тиквички

Таг: ќофтиња од тиквички

Мајка ми „се стопи“ после ова јадење: Многу вкусно, здраво и...

Вкусни ќофтиња без месо, се прават многу лесно и едноставно, а од нив се cлабее. Се немав видено со мајка ми приближно цел месец,...

Вкусни плескавици кои ќе ги правите барем двапати седмично – Ова...

Плескавиците од тиквички и фета сирење според рецептот на Зорица (Поморавка) се нешто што мора да го испробате. Вкусот е феноменален, а постапката за...

„Овие ќофтиња од тиквички се многу повкусни и помалку калорични од...

Ќофтињата од тиквички вообичаено се подготвуваат на следниов начин: се ренда тиквичката, се исцедува од вишокот сок, па се замесува тесто со додавање на...

ДИЕТАЛНИ ЌОФТИЊА СО ТИКВИЧКИ: Не ми се веруваше дека можам да...

А, кога подобро ќе размислам, па каде е напишано дека кофтињата не треба да бидат диетални? Ако се сака, секогаш може да се јаде...

ЌОФТИЊА: Вака вкусни тиквички долго време не сум пробала

Потребни состојки: 1 тиквичка 4 големи лажици пченкарно брашно 1-2 јајца 1 прашок за печиво ½ лажичка сол и малку црн пипер Постапка: Тиквичката измијте ја и излупете ја (ако е...