Дома Тагови кисело млеко

Таг: кисело млеко

ДОМАШНО СИРЕЊЕ ОД РЕРНА: Се приготвува за 10 минути од 2...

Постојат повеќе начини за добивање на домашно сирење, а професионалците користат специјална маја со која се добива висок квалитет на сирење. Сепак, сирење може...

НУТРИЦИОНИСТИТЕ ЗА ЈОГУРТОТ: „Не е така наивно, треба да се пие...

Иако има многу позитивни ефекти врз организмот, сепак јогуртот треба да се избегнува во одредени ситуации, а за тоа неодамна предупредуваат нутриционистите. Од сите...

Тајната за правење на јогурт како камен, се крие во оваа...

Во голем број рецепти можете да сретнете состојка наречена „цврст јогурт“, а која има конзистенција на кисела павлака, но сепак малку се разликува. На...

ДИЕТА СО КИСЕЛО МЛЕКО: До Нова година ќе носите 2 броја...

Освен што ќе се сладите во вкусните намирници кои ги предлага оваа десетдневна исхрана, со овој план конечно ќе можете да си го вратите...

РЕЦЕПТ ЗА КИСЕЛО МЛЕКО КОЕ СЕ СЕЧЕ СО НОЖ: Смеса која...

РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 2 литри млеко (по можност домашно, со висока масленост), 200 г готово кисело млеко, 1 лажица кисела павлака Постапка: млекото...

ДЕСЕТДНЕВНА ИСХРАНА СО КИСЕЛО МЛЕКО: Освежува, ги празни цревата, намалува до...

Освен што ќе се сладите во вкусните намирници кои ги предлага оваа десетдневна исхрана, со овој план конечно ќе можете да си го вратите...

Д-Р ПЕРИШИЌ: Морам да ви ја кажам вистината, јогуртот воопшто не...

Гастроентерологот во гостувањето на „Прва“ овојпат говореше за јогуртот како пробиотик и ја разоткри заблудата за овој млечен напиток, имунитетот и пробиотиците. Гастроентерологот професор д-р...

КИСЕЛО МЛЕКО: Додајте уште една намирница и ќе добиете еликсир на...

Р усите се познати како љубители на ферментирани млечни производи како што се јогуртот, кефирот и киселото млеко, бидејќи наоѓаат потврда за нивната ефикасност...

Мека погача со кисело млеко која ќе ја имате на вашата...

Без квасец! Многу лесна подготовка... Потребни состојки: 300 г брашно, 3 јајца, 250 мл кисело млеко или густ јогурт, 150 мл млеко, 100 мл масло, 1 прашок за печиво и 1 лажичка...

Домашен густ јогурт од 2 состојки, многу поздрав и повкусен од...

Потребни состојки: 2,5 литри млеко 1 лажица густ јогурт (био јогурт, кисело млеко или друг производ за кој сте сигурни дека има живи култури, најдобро е...