Дома Тагови како да останат кифлите меки

Таг: како да останат кифлите меки

Pуската салата најдобро одговара со овие кифлички: Една состојка ги прави...

Добар, стар и проверен рецепт за кифлички кој со години е омилен за новогодишните празници. Овој рецепт за кифлички најмногу си одговара со pуската...

Посни кифлички со „лајт“ мајонез, половина си ги замрзнувам за да...

За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој малкумина знаат. Без јајца...

Секое тесто премачкајте го со ова пред печење: Ќе биде меко...

Ништо не нè привлекува како свежо испеченото домашно тесто! Ретко кој може да одолее на меки кифлички, полнети полжави или мирисна погача со крцкава кора...