Дома Тагови каки

Таг: каки

ГИ ОТВОРА ДИШНИТЕ ПАТИШТА И ГИ ВЛЕЧЕ БАКТЕРИИТЕ ОД ТЕЛОТО: Напитокот...

Во продолжение може да прочитате два многу вкусни рецепти кои во текот на сезонските настинки и грипови ќе ви овозможат да останете здрави. Доколку...

Ако јадете макар едно јапонско јаболко на ден, ниту една настинка...

Јапонското јаболко (Diospyros kaki) е едно од најглавните овошја во Јапонија, а познато во целиот свет како каки јаболко. Има голема хранлива вредност и...