Дома Тагови какао и мед

Таг: какао и мед

Одберете еден, а резултати се неизбежни: Рецепти за подобрување на кpвта,...

Железото е многу важен елемент за нормално функционирање на различни ткива и во организмот се наоѓа најчесто во два облици: како хемоглобин (во 80%...

КАКАО И МЕД: Заборавен рецепт за најздравиот лек за анемија и...

Медот како пчелин производ ни е познат како одличен избор во превенција на многу болести, додека какаото се смета за една од најхранливите намирници....

КАКАО И МЕД: Најздрав лек за анемија и подобрување на крвната...

Медот како пчелин производ ни е познат како одличен избор во превенција на многу болести, додека какаото се смета за една од најхранливите намирници....

Подобрете ја крвната слика за 5 дена со мешавина од какао...

Флавоноидите кои се наоѓаат во какаото се соединенија важни од здравата исхрана за луѓето со кардиоваскуларни проблеми. Дневната потрошувачка на какао го зголемува бројот...

Какао и мед – најздрав лек: Излекувајте ја анемијата и подобрете...

Медот ни е познат како одличен избор во превенција на многу болести, додека какаото се смета за една од најхранливите намирници. Исклучително е богато...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"