Дома Тагови јогуртна салата

Таг: јогуртна салата

Oваа салата ја нема ни во етно рестораните, кремаста и многу...

Топло ја препорачувам оваа салата, кога ќе ја пробате ќе се уверите колку е добра. Освежителна и со малку киселкаст вкус кој дава посебна...

ХИТ ЈОГУРТНА САЛАТА: Кафеански рецепт, кога ќе ја направите, ќе ви...

Идеална салата за секој период од годината, особено кога надвор е топло за да ве освежи. Кога го видов рецептот на Валентина, одлучив веднаш...

Пет декоративни салати кои можат да заменат и оброк – која...

Рецепт еден - За љубителите на салата со мајонез: Свечена салата. Се приготвува во повеќе варијанти. Може да ставите и повеќе желатин, а односот...