Дома Тагови јафа

Таг: јафа

ЈАФА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Преполна со фил од ванила со мекичка...

Јафа колачот без печење, освен што е лесен за правење, не се знае дали е поубав или повкусен. Јафа тортата без печење се прави...

НАЈБРЗИ ЈАФА КОЛАЧИ – СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Едноставен и многу...

Јас како „смотана“ ги обожавам едноставните рецепти, а овој е токму таков, со многу лесна постапка, кој секој може да го направи. Наместо јафа...

ВКУСНИ КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Се топат во уста, сите го...

Јафа „шубарите“ се одлични слатки залчиња за кога немате многу време и набрзина сакате да се засладите со нешто навистина многу вкусно. Овој оригинален...

JAФА ТОРТА: Направете ја оваа непечена торта со ресани и уживајте...

Ова е рецептот на мојата пријателка Бранка за една обична, но многу вкусна торта која најчесто ја прави за родендени или забави, и е...

ВКУСНА ТОРТА КОЈА СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Сите го бараат...

Рецепт на Тони од Германија. Оваа убава торта има толку многу добар вкус, што сите кога ќе ја пробаат веднаш го бараат рецептот. Она...

НЕПЕЧЕНИ ЈАФА КОЛАЧИ: Готови се за 5 минути, многу вкусни и...

Според изгледот потсетуваат на pycките шубари, но вкусот им е различен. Одлични се и многу добро изгледаат на пресек. Може да ги правите и...

ЈАФА КОЛАЧ се приготвува во ДВА чекори

Потребни состојки: 2 јајца 12 лажици шеќер 12 лажици млеко 10 лажици масло 15 лажици брашно 1 прашок за печиво За фил: 4 лажици џем од кајсии 1 поголем замрзнат портокал 4 лажици млеко 2...

Јафа топчиња без печење и без трошка масти – брзи, лесни...

Потребни состојки: 300 г бисквити со вкус на какао 150 мл сок од портокал 1 ванилин шеќер 2 големи лажици џем од портокал или кајсија 1 ребро чоколадо за...

МЕСЕЧИНКИ: брзи чупавци се прават за 15 минути

Потребни состојки: 500 г јафа кекси (ресана, по избор) За крем: 400 мл млеко 2 жолчки 6 лажици шеќер 2 пудинг од ванила 150 г путер/маргарин И уште: 100 г кокос Постапка: Во 100 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"