Дома Тагови јадење за ручек

Таг: јадење за ручек

ЗА МЕНЕ ОВА Е СОВРШЕН РУЧЕК: Полнети тиквички со мелено месо,...

Би било штета да се пропушти сезоната на тиквичките, а да не го испробате ова превкусно јадење. Тиквичките се многу здрави и можат да...

КАРАБАТАК ВО СОС ОД БЕЛО ВИНО И СЕНФ: Сочно месо кое...

Сите го сакаат пилешкото месо, не само затоа што е вкусно, туку и дека многу побрзо се спрема од сите останати видови месо. А,...

Денес за ручек јадевме ШПАНСКИ ГУЛАШ и прсти излижавме – Побрзо...

Шпанскиот гулаш е фантастично јадење доколку немате идеја и премногу време за в кујна. Гулашот е традиционално јадење чија подготовка бара долго готвење од...

Децата прашаа дали има уште: Повкусно јадење со БРОКУЛА не сме...

Подгответе вкусно јадење кое спаѓа во оние што се нарекуваат „лажна пита“, а овојпат од компири и брокула и уште неколку состојки кои ги...

Брз и практичен ручек за луѓе кои брзаат: ПОЛНО ТЕНЏЕРЕ- ПОЛН...

Ова е еден брз и практичен ручек за сите оние луѓе кои брзаат и немаат многу време за в кујна, а сепак сакаат да...

Рецепт за пилешки батачиња стопати поубави од ресторанските, многу вкусно и...

Направете богат ручек со пилешки батачиња кој е многу вкусен и стопати подобар од ресторанскиот, затоа што не се пржат во длабоко масло, а...

РЕБРА ОД РЕРНА: Месото е толку сочно што се лепи за...

Ако сакате да подготвите свечен, гурмански ручек како од најдобрите ресторани, тогаш почастете ги вашите најмили со овој многу вкусен специјалитет наречен „ребра од...

БАТАЦИ-КРОКЕТИ: Посочни и повкусни не сме јаделе досега, евтин ручек, прсти...

Еден ден долго се мислев што да приготвам за ручек, да не биде нешто што секојдневно што го правам, да биде нешто поразлично, но...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Компир паприкаш + рецепт за леб без масло...

Немојте да си мислите дека ако нема масло или маснотија, јадењето ќе биде помалку вкусно од вообичаено. Ова е еден одличен рецепт, посен паприкаш...

МУСАКА СО КОМПИР И СПАНАЌ: Наједноставна подготовка, а трикот е во...

Мусаката се смета за врвен специјалитет во многу земји, а секоја земја има свој начин на подготовка на ова јадење. Кај нас се прави...