Дома Тагови извлекување на токсини

Таг: извлекување на токсини

Лековита смеса која нема да ве чини ни 50 денари: го...

Сода бикарбоната и лимонот се комбинација која има многу здравствени придобивки, вклучувајќи ја и способноста за чистење на вашето тело, деток-сикација, регулирање на pH...

Како да го исчистите телото од отровите со помош на куркума:...

Натрупување на токсини во телото може да предизвика заболувања на кардиоваскуларниот систем, бубрезите, црниот дроб, мочниот меур и да оредизвика пад на имунитетот. Куркумата е...

Жабуркајте масло во устата 15 мин за да ги извечете токсините...

Ова е стар метод кој се користел за одржување на здравјето и подигање на имунитетот. Се нарекува “кавала” и претставува древна ајурведска терапија првенствено...