Дома Тагови исхрана при хипотироидизам

Таг: исхрана при хипотироидизам

Од оваа подмолна болест многумина се жалат, мислат дека се дебелеат...

Ова е светска недела на тироидната жлезда. Зошто оваа жлезда е најважна за функционирањето на целиот организам во „УранаК1“ на телевизијата К1 објаснија ендокринологот...

Д-р Спектор: Оваа промена на ноктите укажува на прележан вирус, погледнете...

Неодамна на својот Твитер профил, Тим Спектор, британски епидемиолог и доктор по генетика објави слика која беше многу корисна за многу луѓе ширум светот....