Дома Тагови Грчки колач

Таг: Грчки колач

Супер сочен колач-баклава од грчката кујна

Потребни состојки: 600 г кори за пита За фил: 5 јајца 250 г шеќер 1 шолја масло 1 шолја кисело млеко 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 350 г мелени ореви За шербет: 4...

Грчка баклава без кори: превкусен, сочен колач

Нема да ве остави рамнодушни! Потребни состојки: 3 јајца 150 г шеќер 12 лажици млеко 12 лажици масло 12 лажици пченичен гриз 12 лажици брашно 1 прашок за печиво 200 г мелени ореви За...