Дома Тагови гибаница со газирана вода

Таг: гибаница со газирана вода

Пита со сирење, многу вкусна, брза подготовка

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита Смеса за натопување на корите: 100 мл масло 250 мл газирана вода 250 мл јогурт 5 јајца 1 прашок за печиво 500 г фета...

Рецептот го добив од свекрвата на сестра ми, често го правам...

Потребни состојки: 500 г готови кори 350 - 500 г сирење 100 мл јогурт 100 мл газирана вода 4 јајца 100 мл масло сол Постапка: Изматете ги јајцата, јогуртот и селата вода, малку...

На оваа пуфкаста гибаница и свекрвата ќе ви завидува: со готови...

Фото и рецепт: Натали Тихова Потребни состојки 500 г готови кори 5 јајца 100 мл масло + за полевање одозгора 150 г кисело млеко (1/3 од канчето) 250 мл газирана...