Дома Тагови гасови

Таг: гасови

Кај 75% од луѓето причината за подуен стомак и гасови е...

Надуеноста и гасовите се проблеми со кои многумина се соочуваат и исклучително се непријатни. Сепак, тоа не е нерешлив проблем, а гастроентерологот д-р Воислав...

ГРАВОТ Е ОМИЛЕНО МАКЕДОНСКО ЈАДЕЊЕ: Нема да ви го подуе стомакот...

Гравот подгответе на овој начин и заборавете на гасовите и подуеноста во стомакот. Сите го сакаме гравот, не само поради неговиот вкус и текстура,...

Ако сте се прејале од скара и тулумби, еве што помага...

Експертите советуваат и дека треба да јадете зелена салата во комбинација со месо печено на скара, бидејќи помага да се неyтpaлизираат штeтните и потенциjaлно...

ГЕНИЈАЛНА ДОСЕТКА: Како да се избегнат гасовите и подуеноста предизвикани од...

Гравот е одличен извор на протеини, витамин Б, фолна киселина и влакна, магнезиум, железо. Се бројува меѓу најхранливите мешунки и претставува неизоставен дел од...

БОЛКА ВО ЖЕЛУДНИК ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Овој природен лек е вистински cпаc

Веднаш после оброк се јавува бoлка во желудник проследена со подригнување и гасови, а испробаните разни прашоци и лекови за таа намена, не покажуваат...

Познат и почитуван лекар советува: Овие едноставни правила ја елиминираат подуеноста,...

Благодарение на неговите совети, проблемите со лошата дигестија и храната која недоволно се сварила и прави проблеми во вашите црева, ќе стане минато. Познатиот...

ОМИЛЕНОТО МАКЕДОНСКО ЈАДЕЊЕ: Нема да ви го подуе стомакот ако му...

Гравот подгответе на овој начин и заборавете на гасовите и „тежината“ во стомакот. Сите го сакаме гравот, не само поради неговиот вкус и текстура,...

ГАСОВИ: Кога стануваат проблем

Гасовите се неминовни, тие се основа на животот - од раѓањето до с мртта примаме, создаваме и емитираме гасови. Во спротивно, ќе престанеме да...

Го чисти дебелото црево за 7 дена: Напитокот од ананас и...

После една недела, ќе се чувствувате многу подобро, а исто така ќе намалите и на тежина. Количината на ток-сини на кои сме изложени секојдневно...

Што се случува во телото кога јадете грав: Тетовчани го обожаваат,...

Нутриционистите откриваат како гравот влијае врз здравјето, но и на кој начин може да се спречи подуеноста на стомакот кој тој ја предизвикува. Гравот е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"