Дома Тагови фенг шуи

Таг: фенг шуи

Исчистете ја куќата со сол на овој начин за здравје и...

Со векови солта се користи за чистење на домовите. Нема токсични својства и поради тоа луѓето ја користат за чистење и дезинфекција на предметите...

ОВАА ЕГЗОТИЧНА УБАВИЦА Е МАГНЕТ ЗА СРЕЌА: Кога ќе процвета велат...

Растение со мaгичен изглед, за кое се вели дека носи среќа и благосостојба во домот. Сите растенија внесуваат посебна енергија во просторот, а ова...

ФЕНГ ШУИ: За да ви биде семејството среќно и здраво –...

Начинот на кој ја украсувате новогодишна елка или куќата, може да придонесе за подобрување на здравјето на вашето семејство, но и за повикување на...

ФЕНГ ШУИ: Скршете јајце во чаша со вода и оставете ја...

Ако чувствувате некоја неугодност во домот во кој живеете со вашето семејство и ви се чини дека не е онака како во некои претходни...

ФЕНГ ШУИ: Исчистете ја куќата со сол на овој начин за...

Според Фенг шуи филозофијата, овој метод на чистење на домот му овозможува добра и позитивна енергија која ќе им донесе здравје и напредок на...

Благослов во куќата: исчистете ја од негативна енергија

Според Фeнг шуи, кората од портокалот може да послужи за чистење на домот од негативна енергија и на тој начин да се поврати хармонијата...

Слончето како фигура носи среќа и пари, но никој не ви...

Слонот е животно кое луѓето обично го поврзуваат за добро памтење и силни фамилијарни врски. Од многу одамна слонот претставувал симбол за добро здравје,...

Како да го заштитите домот од крадци со помош на огледало

Се верува дека некои техники од Истокот во комбинација со чудесни елементи може да го заштитат домот од крадци, а еве што велат експертите...

Церемонија за чистење од негативна енергија во домот со помош на...

Според Фенг шуи, кората од портокалот може да послужи за чистење на домот од негативна енергија и на тој начин да се поврати хармонијата...