Дома Тагови домашна шампита

Таг: домашна шампита

ШАМПИТА: Најлесна и најбрза подготовка на старинскиот колач од изматени белки

Шампитата во странските земји, подалечни од Балканот е позната како Мерингова пита. Иако тие немаат конкретно име за Шампитата, нивниот „меринг“ колач најчесто претставува...

ШАМПИТА КОЈА ГО ЗАДРЖУВА СВОЈОТ ОБЛИК И ПО 3 ДЕНА, без...

Шампита која го задржува својот облик и по 3 дена, успева секој пат, а се подготвува многу брзо и лесно. Рецепт на Аријева Кујна....

Домашна шампита која ве мами со поглед – вистинско уживање кое...

Рецептот за домашна шампита го објави нашиот драг член Драган Страшеноски кој во групата НМД рецепти е од самите почетоци. Драган е вистински мајстор...

Бомба шампита: Сите ми го бараа рецептот, оди сè по 11

Фотографија и рецепт на Адвија Сисиќ. Ова е највкусната шампита што некогаш сте ја пробале. Потребни состојки: 11 жолчки, 11 лажици шеќер, 11 лажици масло, 11 лажици млеко, 11 лажици брашно, малку...

Моќна формула за најдобрата шампита-готова за 15 минути!

Потребни состојки: 6 белки 24 лажици шеќер малку помалку од 100 мл вода прстофат сол За кора: 6 жолчки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 6 лажици млеко 6 лажици млеко 6 лажици масло 1 мала...

Шампита од 15 минути! Оваа мора да ја пробате

Потребни состојки: 6 белки 24 лажици шеќер малку помалку од 100 мл вода прстофат сол За кора: 6 жолчки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 6 лажици млеко 6 лажици млеко 6 лажици масло 1 мала...