Дома Тагови домашен сируп за искашлување

Таг: домашен сируп за искашлување

Ако кашлицата и настинката ви траат предолго пробајте ги овие лекови:...

Природни лекови за искашлување на шлајмот од грлото и синусите. Ако грипот и настинката се одложат да траат некој подолг временски период односно повеќе...

ИСЧИСТЕТЕ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: сируп од 2 состојки кои го исфрлаат...

Како природен лек, морковот е корисен во лекувањето на разни здравствени проблеми и болести. Морковот е вид на зеленчук кој е достапен во секој...

МЕД И КРОМИД – ЛЕК ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ, нема поефикасен од него...

Кромидот е меѓу најпопуларните и најкористените зеленчуци во целиот свет. Дури и непријатниот мирис и остар вкус не ги обесхрабруваат луѓето да јадат дури...

Древен рецепт за искашлување и воспалено грло: особено помага кога се...

Повеќето б олки во грлото се предизвикани од вирусни инфекции, најчесто обична настинка или грип. Б олките во грлото обично поминуваат сами по себе...

Домашен БРОНХИ сируп за искашлување од коморач и жалфија – за...

Фото и рецепт: Медиха Чиркин – бронхи сируп за искашлување Ова се моите сирупи од коморач и жалфија. Во шишињата се сирупи приготвени за освежување,...