Дома Тагови дијагноза

Таг: дијагноза

Ставете ги прстите во чаша со студена вода: за 30 сек...

-Ако врвовите од прстите станат бели или помодрат, тогаш имате проблем со циркулацијата! Ставете многу студена, мразна вода во една чаша, а потоа во неа...

Кристина се чешала насекаде по телото – еден коментар на фејсбук...

Кристина се чешала до крв, а еден коментар на ФБ и ги спасил нејзиниот и животот на бебето -Еден пријател на Фејсбук и’ кажал дека...

Ако ги имате овие симптоми додека сте млади – во староста...

На сите им се заканува ова опасно заболување во староста кое е речиси неможно да се лекува, а еве на кои симптоми мора веднаш...