Дома Тагови џем од смокви без конзерванси

Таг: џем од смокви без конзерванси

Џем од смокви – Крал на медитеранските џемови, во себе го...

Фото и рецепт: Александра Босиоциќ Дроњиќ Џемот од смокви е крал на медитанските џемови според моето скромно мислење. Со себе го носи вкусот на летото...

Направете ЏЕМ ОД СМОКВИ кога ги имате во двор, превкусен е!

Првиот рецепт содржи малку конзерванс, но бидејќи знаеме дека многумина го одбегнуваат, на крајот од рецептот дадено е алтернативно решение без конзерванс кое го...

Џем од смокви (без конзерванси) – домашен рецепт

Најубавиот џем за колачи и палачинки! Потребни состојки: 3 кг смокви (исчистени и исечкани) 900 г шеќер 3 лимони, грубо исечкана кора и сок 4-5 стапчиња цимет Постапка: Во една шерпа...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"