Дома Тагови деца

Таг: деца

Кои се магичните денови во ОКТОМВРИ и што треба да се...

Кај народот постои верување дека ако во месец октомври времето е убаво и има високи температури, тоа претскажува долга и студена зима. Во овој...

Домашен лек за бронхитис и зголемување на имунитетот кај деца

Овој рецепт ни го испрати госпоѓа Татјана Митрова „Овој народен лек е особено ефикасен како поддршка при лекувањето на бронхитис, а истовремено го закрепнува организмот...

Направете џиновски балони од сапуница за да ги израдувате своите најмили....

Оваа жена ќе ви покаже како да направите огромни балони, а на своите деца да им приредите незаборавна забава. Се’ што ви е потребно се...

Трик со кој ќе памтите 3 пати побрзо и подобро –...

Ова се неколку совети со чија помош многу полесно ќе памтите кога ќе учите. Сите знаеме дека некои работи кога ќе ги научиме, за...

3 години не сум ги измила прозорите а тие уште блескаат!...

Здраво. Се викам Виолета и имам 39 години. Мажена сум и имам две деца. Сопственик сум на мала приватна фирма и за себе сметам...

Како да се препознае АУТИЗМОТ кај децата

Аутизмот најчесто се препознава по несоодветниот одговор на детето на надворешни стимуланси како на пример звук, допир, присуство на други лица и друго. Нереагирањето на...

Римокатолочки свештеник педофил, заразен со СИДА, кој силувал 30 деца –...

Свештеникот го казнила локална организирана група за заштита (т.н.”Вигилантес”) откако римокатоличката црква му ги прости гревовите. Ватикан на свештеникот педифил, носител на СИДА вирусот и...

Загаден воздух, па уште и дим од цигари! Еве зошто децата...

Јапонските научници направиле истражување за влијанието на димот од цигари кај децата. Па така, кога ги споредиле податоците од децата во пушачки и децата...

Дали малите деца смеат да користат таблет уреди?

Ако вашето дете редовно во рацете го држи телефонот или таблет-уредот, верувајте дека не е единствено. Според една студија од 2013.година, 38% од децата...