Дома Тагови чоколадно трилече

Таг: чоколадно трилече

Чоколадното ТРИЛЕЧЕ по сочноста и вкусот не може да се спореди...

Сочниот колач „Трилече” со право стана толку многу попyларен, бидејќи кога еднаш ќе се вкуси, верувајте дека ќе сакате да го подготвувате колку што...

ЧОКОЛАДНО ТРИЛЕЧЕ – многу вкусен и сочен чоколаден колач кој се...

I РЕЦЕПТ - Чоколадно ТРИЛЕЧЕ – вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во уста! Вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во уста....

Чоколадно ТРИЛЕЧЕ – вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во...

Вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во уста. Потребни состојки: 6 јајца, 100 г шеќер, 160 г брашно, 40 г какао, 1 ванилин шеќер, 1 прашок за печиво, 5 г сода...