Дома Тагови чоколадни колачиња

Таг: чоколадни колачиња

Се топат во уста бидејќи се прават со путер, многу ги...

Овие ситни колачи се приготвуваат едноставно од неколку состојки што сите ги имаме дома. Може да ги правите во најразлични облици, а потоа да...

ЈАДЕШ И СЛАБЕЕШ: Диетален десерт без печење, многу вкусен и сочен,...

Овој колач не се пече, а може да го јадете додека сте на диета, без да имате грижа на совест. Не ви требаат многу...

ЧОКОЛАДНИ ТОПЧИЊА ЗА 10 МИНУТИ: без печење, без брашно и без...

ЧОКОЛАДНИ ТОПЧИЊА ЗА 10 МИНУТИ: без печење, без брашно и без масло. Рецепт на Вкусна Минута. Многу вкусни чоколадни топчиња со вкус на тирамису,...

Највкусниот колач кој сум го пробала, го правев пред 20 години,...

Рецепт на Катица од just.katebake. Ова ми е еден стар рецепт, го правев пред 20 години и остана заборавен. Многу е вкусен што денес...

Чоколадни колачиња без брашно – однадвор крцкави, одвнатре меки и сочни!

Потребни состојки: 3 белки 65 г какао во прав ½ кафена лажичка цимет ¼ лажичка сол 1 кафена лажичка екстракт од ванила 150 г чоколадни капки (или чоколадо за готвење) 360...