Дома Тагови чоколадна пита

Таг: чоколадна пита

ПИТА ОД ЧОКОЛАДО: Беше хит колач во 80-тите, го правев двапати...

Ова е една од најфините пити чиј рецепт е запишан во мојата стара тетратка кога бев млада домаќинка. Го правев двапати во три дена...

Чоколадна пита со рендано тесто – сите ќе ви бараат рецепт

Може да ја нарекувате пита или колач, како сакате. Се замесува тесто многу едноставно кое треба да отстои малку во фрижидер, а во меѓувреме...

ЧОКОЛАДНА ПИТА со рендано тесто: Нема кој нема да ви го...

Отсега па натаму ќе го правите овој колач цело време, а ќе ви го бараат и пријатели и соседи... Потребни остојки за тестото: 300 г...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"