Дома Тагови чоколаден колач со кокос

Таг: чоколаден колач со кокос

Овој колач е седмо небо за љубителите на БАУНТИ – готов...

Со полн кремаст вкус на кокос! Потребни состојки: 300 г мелени бисквити 200 г темно, квалитетно чоколадо, мелено или ситно рендано 100 мл млеко За фил: 500 мл млеко 80 г...

Проверен рецепт-го правам 25 години: евтин, брз и сочен колач со...

Потребни состојки: 2 јајца 200 мл млеко 100 мл масло 100 г шеќер 200 г брашно 1 прашок за печиво 2 лажици какао За фил: 1 литар млеко 1 шолја шеќер 7 лажици гриз 200 г...

Чоколаден парен колач со кокос

Фото и рецепт: Натич НТ Потребни состојки: 4 јајца 8 лажици шеќер 16 лажици млеко 16 лажици масло 16 лажици брашно 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 100 г кокос 2 лажици какао За...