Дома Тагови чај од босилек

Таг: чај од босилек

Чајот од босилек се користи илјадници години – Еве кои болести...

Чајот од босилек е вкусен чај кој има посебен вкус и може да ви пружи многу здравствени придобивки доколку го пиете редовно. ЧАЈ ОД БОСИЛЕК...

ЧАЈОТ ОД БОСИЛЕК Е БОЖЈИ ДАР И ЛЕК ЗА МНОГУ БОЛЕСТИ:...

Босилекот е една од најчесто користените ароматични билки во светот која се користи на најразлични начини, за готвење како зачин, за лекување како чај...

ЧАЈОТ ОД БОСИЛЕК Е БОЖЈИ ДАР И ЛЕК ЗА МНОГУ БОЛЕСТИ:...

Босилекот е една од најчесто користените ароматични билки во светот која се користи на најразлични начини, за готвење како зачин, за лекување како чај...

Ако никогаш не сте пробале чај од босилек, не знаете што...

Чајот од босилек е вкусен чај кој има посебен вкус и може да ви пружи многу здравствени придобивки доколку го пиете редовно. ЧАЈ ОД БОСИЛЕК...

Одличен е за бубрезите, го чисти респираторниот тракт и кожата ја...

Босилекот (Ocimum basilicum) е едногодишно растение кое расте до 30-тина центиметри, има пријатен вкус, уникатна арома и убав изглед. Зборот босилек има грчко потекло...

БОСИЛЕК: Зошто треба секоја куќа да има барем една саксија полна...

Босилекот (Ocimum basilicum) е едногодишно растение кое расте до 30-тина центиметри, има пријатен вкус, уникатна арома и убав изглед. Зборот босилек има грчко потекло...

Ако имате гасови, гастритис и болно мокрење – може да ви...

Во Европа го донеле монасите уште во 12.век од тропска Азија и оттогаш се смета за “света билка” во многу култури. Расте како мала...

Кралскиот босилек помага кај кашлица и настинки, а пробајте го и...

Билката босилек честопати со својот изглед наликува на листот од пеперминт, со кој е во сродство. Неговите листови со силен мирис најчесто се користат...

Зачин кој го исфрла лошиот холестерол од артериите: Ги одзатнува крвните...

Во комбинација со лукот претставува најмоќен антибиотик што го дала природата. Кралот на билките, моќен природен антибиотик – босилекот, е една од прастарите и популарни...

Вино со босилек и рузмарин за добро спиење, а чајот од...

Лековитата билка која често ја користиме како зачин, е природно решение за многу тегоби: босилекот го смирува стомакот, ја подобрува концентрацијата, им годи на...