Дома Тагови брзи старински колачи

Таг: брзи старински колачи

НЕОДОЛИВИ РУЖИЧКИ СО ЏЕМ И ОРЕВИ: Вкусот ќе ве врати во...

Нема ништо повкусно од старинските колачи кои се приготвуваат со маст, путер или маргарин, а се филуваат со ореви и џем, а одозгора се...

НАЈУБАВИТЕ ГУРАБИИ: Ако сте го изгубиле рецептот, запишете си го, нема...

Гурабиите се ситни колачи кои редовно се правеа во минатото, а денес има огромен број разни верзии од оригиналниот рецепт. Оние старинските гурабии се...

МЕКИ МАФИНИ СО КОКОС И ОРЕВИ: Филот се впива во кората,...

Ако ги сакате „pycките капи“ тогаш дефинитивно овие колачи ќе ги обожавате. Евтини се и многу лесно и едноставно се приготвуваат. Може да ги...

ТАТЛИИ: Ова е стар рецепт, како што ги правеше баба ми,...

„Татлии“ е турски универзален назив за слатко, слатки со шеќерен сируп, па под овој назив можете да најдете разновидни рецепти кои се разликуваат во...