Дома Тагови брзи погачици

Таг: брзи погачици

БЕЗ КВАСЕЦ И БЕЗ РАСТЕЊЕ: Лиснати погачици со сирење, заборавете на...

Овие погачици со сирење мирисаат прекрасно, тестото е меко и лиснато, подготвено е толку добро, според старинските начини на месење кои ретко се применуваат...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ-ПОМЕКИ ОД ПАМУК: Секој ден ги правам и на гости...

Овие погачици сите ги сакаат. Помеки се од памук и многу се вкусни. Некогаш ги јадеме наместо леб, а некогаш за појадок со сиренце...

Дома не сме по лебот ама овој го обожаваме: ВКУСНО ЛЕПЧЕ...

Моите дома не сакаат да јадат многу леб, а кога случајно налетав на овој рецепт за домашно лепче, ми изгледаше многу убаво, па си...

СО 1 ЧАША ВОДА И НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ ПРАВАМ ЛИСНАТИ КОЦКИ КАКО...

Доколку ви се познати лиснатите погачици кои се продаваат во супермаркетите, во замрзнувачите, тогаш добро го знаете нивниот вкус. Овие погачици се според истиот...

МЛЕЧЕН ЛЕБ – ПОГАЧА СО 1 ЈАЈЦЕ: Однатре е мека како...

Овој млечен леб се подготвува малку подолго, но крајниот резултат е неверојатен. Добриот леб бара време и трпеливост, а кога ќе го испечете е...

ФИНИ МЕУРЧИЊА ОД КОМПИР: Меки се како памук, тестото е едно...

Овие мали погачици се прават за час и остануваат меки и кога ќе се оладат. Тестото е едно од подобрите и поквалитетните кои ги...

Јас вака ги направив моите вкусни ПОГАЧИЦИ ОД 3 СОСТОЈКИ и...

Овие погачици ги правам редовно долги години за родендени, но и како „викенд грицкалици“, затоа што се приготвуваат многу брз, лесно и на наједноставен...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО СУСАМ И КАШКАВАЛ: Меки, мирисни и вкусни, без...

Овие погачици можете да ги направите кога ќе посакате и колку ќе посакате. Брзо се прават, а постапката за приготвување е многу едноставна. Се...

Ако ви треба „спас“ рецепти за ненадејни гости, овие печива се...

Вака брзо приготвена пита ќе ве cпаси во секоја ситуација. Ви ја предлагам оваа пита со фил од месо, но секако, вие можете да...

Без чекање, без јајца, без квасец: брзи јогуртни погачици за 15...

Неверојатно меки и вкусни. Можете да ги полните со што сакате, а откако ќе ги обликувате се ставаат во рерна веднаш, без да ги...