Дома Тагови брз колач со мерки на чаша

Таг: брз колач со мерки на чаша

КОЛАЧ СО МЕРКИ НА ЧАША: 5 минути време, не ви е...

Постапката за приготвување е лесна и едноставна, па така, нема да потрошите многу време во кујната, а сепак ќе добиете колач кој „плива“ во...

КОЛАЧ СО ЏЕМ: Кога ми се јаде благо, го матам овој...

Кога ми се јаде нешто благо, а тоа да не е чоколадо, тогаш го матам овој брз колач, при што не валкам ниту садови,...

БАПСКИ КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Со џем, без јајца, мек и...

Кога немате многу време или едноставно, не ви се останува во кујна со часови за да приготвите еден колач, тогаш сетете се на овој...

СО МЕРКИ НА ШОЛЈА: лесна варијанта на колач со јаболка и...

За почеток подгответе си шолја од 200 мл или малку поголема ако сакате (со една иста шолја се мерат сите состојки). ПОТРЕБНИ СУВИ СОСТОЈКИ:...