Дома Тагови Брз колач со јагоди

Таг: Брз колач со јагоди

Оваа торта ми ја направи маж ми за роденден и сите...

Сакам јавно да му се заблагодарам на маж ми за оваа многу вкусна торта што ми ја направи за роденден, а да бидам искрена,...

ИТАЛИЈАНСКИ КОЛАЧ ЗА 3 МИНУТИ: Неодолив десерт за кој ви се...

Да го искористиме максимално времето на јагодите додека сè уште ги има на пазарите и да ги приготвиме најубавите и најслатки десерти. Денес ќе...

ВАКА ГО ПРАВАМ КОЛАЧОТ СО ЈАГОДИ: Сите го јадат за 15...

Едвај чекаме во сезона да дојдат јагодите за да го јадеме овој прекрасен колач. Толку е вкусен, сочен и кремаст што никој не може...

Само измешајте ги состојките, прелијте и наредете ги јагодите: Најубавиот мирисен...

Овој мирисен колач можам да го јадам секој ден. Лесен е, не прави тешко на стомакот и дома сите го обожаваме. Без двоумење, ова...

Јапонскиот колач уште ми е во памет: Кремаст вкус кој се...

Кога првпат го пробав овој колач, целосно се занеcoв во неговиот вкус што не забележав дека сум земала 4 парчиња. Сунѓерестиот и кремаст вкус...

5-МИНУТИ: Колач со јагоди, мешаш, печеш и се сладиш

I РЕЦЕПТ Петминутен колач со јагоди од 4 состојки – Ќе ве купи уште со првиот залак. Брзо се приготвува, превкусен е а исто така...

Брз, сочен и многу вкусен колач со јагоди – мешаш, излеваш,...

Бидејќи сега е сезона на јагодите, да ги пробаме во овој едноставен а многу вкусен колач. Доколку го приготвувате колачот кога не е сезона,...

Кремасто, лесно, овошно…со мерки на лажица, лесна подготовка

Потребни состојки: 8 белки 8 лажици шеќер 8 лажици брашно и уште 200 мл врело млеко за крем: 8 жолчки 5 лажици остро брашно 500 мл млеко 2 ванилин шеќер 250 г путер/маргарин 500 г...

15 – минутен колач кој освежува исто како сладолед

Потребни состојки: 3 јајца 3 лажици шеќер 3 лажици брашно малку прашок за печиво за крем: 400 мл јогурт 80 г шеќер 500 мл слатка павлака 1 лимон – сок и рендана кора 1...

5-минутен колач со јагоди од 4 состојки: мешате, истурате и печете

Вкусот ќе ве освои по првиот залак! Потребни состојки: 450 г јагоди 160 г шеќер 150 г меко брашно 3 јајца Постапка: Јајцата цели иматете ги со миксер заедно со шеќерот....