Дома Тагови бромелаин

Таг: бромелаин

Ананасот е единственото овошје што може да се јаде после оброк,...

Многумина си мислат дека ананасот расте на дрво, исто како и кокосот. Меѓутоа, ова тропско овошје расте во центарот на ниска палмичка, на земја....

Ослабете и испеглајте го стомакот за само две недели

Ни пристига летото а со него и нашите грижи околу вишокот килограми, кои не само што претставуваат естетски проблем, туку и го загрозуваат здравјето. Имено,...

Секое утро започнете го со овој напиток: За 2 седмици ќе...

Комбинацијата од овие состојки дава напиток кој е толку моќен што ќе ги истопи вашите масни наслаги, особено оние на стомакот. Се пие секое утро...

Колената ќе ви бидат како нови ако го пиете овој напиток...

Напитокот кој треба да го приготвувате секој ден наутро и веднаш да го испиете свежо приготвен, има силни антиоксидативни и антиинфламаторни својства, содржи многу...

Градите ви се спуштени?Не очајувајте!Пијте го овој сок и тие ќе...

Вишокот тежина е непријатен проблем за секој човек. Сите сакаат да бидат витки и здрави. Но, не грижете се! Доколку имате вишок на килограми...