Дома Тагови боров мед

Таг: боров мед

Лековит мед од ловор, лист од жалфија и борови иглички за...

Боровите иглички веројатно се најдобриот избор во потрагата за лековити билки, бидејќи содржат изненадувачки високи количества на витамин Ц во однос на другите видови...

Сируп против кашлица и отечено црвено грло

Видов дека објавувате разни природни рецепти, па се надевам дека некому ќе помогнам со овој природен сируп. Идеален е за деца и возрасни, а...