Дома Тагови Богојавление

Таг: Богојавление

Богојавленската ноќ е најмоќната ноќ во годината, погледнете во небото кое...

Деветнаесеттиот ден од јануари Македонците го слават Богојавление. Македонската православна црква и верниците го прославуваат 19.јануари големиот христијански празник - Богојавление, со традиционално пливање...

Денес е Водокрст, утре Водици: денес се пости само на вода...

Гoспoди, Бoжe, Триeдин, пoмилуј нè и спаси нè! На Тeбe слава и вeчна пoфалба. Амин. Ден пред големиот христијански празник Богојавление – Водици, на...

Богојавленската ноќ е најмоќната ноќ во годината, погледнете во небото и...

Деветнаесеттиот ден од јануари Македонците го слават Богојавление. Македонската православна црква и верниците го прославуваат 19.јануари големиот христијански празник - Богојавление, со традиционално пливање...

БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ Нека Светиот Крст ви донесе многу здравје, среќа, љубов, мир...

Богојавление “Во тие дни дојде Јован Крстител, кој проповедаше во Јудејската пустина и говореше:"Покајте се, зашто се приближи Царството Небесно." Зашто ова е Оној за кого...