Дома Тагови бобинки од смрека

Таг: бобинки од смрека

„Многу го сакам сокот од смрека – секоја пролет ми помага...

Рецепт на Џиџа. „Многу го сакам сокот од смрека или како што некој го нарекува „туршија од смрека“. Во некои краишта го нарекуваат како...

РЕЦЕПТ ЗА ЦЕЛОСНО ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

Помага таму каде што лековите не успеале да помогнат, природен сок...

Шеќерна болест или дијабетес е хронично системско поре.метување на метаболизмот, кое се карактеризира со хипергликемија, т.е. трајно зголемување на нивото на глукоза во кр-вта. Генерално...

Сокот од смрекинки лекува шеќерна болест, а помага и во слабеење

Игличките од смрека имаат прекрасен, цитрусен вкус кој добро се комбинира и во солени и слатки јадења. Речиси сите иглички на зимзелените дрвја се...

Помагаат кај вируси, ја чистат крвта, го регулираат варењето: Бобинки кои...

Дали знаете дека еден хектар шума со смреки на годишно ниво во атмосферата емитува 30 кг материи со бактерицидно дејство, доволно за дезинфекција на...