Дома Тагови благи меурчиња

Таг: благи меурчиња

Дома не сме по лебот ама овој го обожаваме: ВКУСНО ЛЕПЧЕ...

Моите дома не сакаат да јадат многу леб, а кога случајно налетав на овој рецепт за домашно лепче, ми изгледаше многу убаво, па си...

ФИНИ МЕУРЧИЊА ОД КОМПИР: Меки се како памук, тестото е едно...

Овие мали погачици се прават за час и остануваат меки и кога ќе се оладат. Тестото е едно од подобрите и поквалитетните кои ги...

Направете сочно БУХТЛЕ: тестото е меко како памук, стар селски рецепт...

Вакво меко тесто не сум јадела од моето детство. Рецептот ми го даде баба ми која постојано ми правеше вакви печива меурчиња, а внатре...

Овие вкусни печива полнети со џем се меки како памукче, лесни...

Вкусни домашни печива со џем. Меки како памук, многу лесно се подготвуваат. Имаат одличен вкус и одлично одговараат со чаша ладно млеко или топло...