Дома Тагови безглутенска исхрана

Таг: безглутенска исхрана

ЛЕБ БЕЗ ГЛУТЕН, ШЕЌЕР И БРАШНО: Не се меси и веднаш...

Безглутенскиот леб кој не се меси, веднаш се прави и се пече, многу е вкусен и може да се јаде како самостоен оброк со...

КОСКИТЕ НЕ ЈА САКААТ ОВАА ХРАНА: Ако ја јадете – болката...

Артритисот е оштетување на зглобовите предизвикано од воспалителни процеси. Ова е прилично честа пaтoлoгиja, а главниот симптом е силна б олка. Правилно изготвената диета...

Личното искуство на Синиша: Тенкото црево ми се регенерираше откако почнав...

Синиша Простран од Белград со години пател од сериозни тегоби со желудникот, а потоа открил дека боледува од целијакија. За да се спаси од оваа...

Докторите изненадени, овие родители успеале да го излекуваат детето од аутизам...

Аутизмот според зборовите на овие луѓе, може целосно да се излекува. Аутизмот, многумина ќе речат – е болесн на новото време со рапиден раст изминативе...