Дома Тагови бело тоблероне

Таг: бело тоблероне

ДЕСЕРТ ОД МОЕТО ДЕТСТВО: Тоблероне триаголници готови за 15 минути, без...

Потребни состојки: 5 лажици мед, 50 г шеќер во прав, четвртина од коцка маргарин/путер (околу 65 грама), 50 г темно чоколадо за готвење, 50...

Црно и бело ТОБЛЕРОНЕ – 2 рецепти за само 20 минути

Одличен вкус, едноставен рецепт, брз, на сите им се допаѓа. Супер рецепт за ситни колачи. Потребни состојки за црно тоблероне: 8 лажици шеќер во прав 4 жолчки 250...

Направете превкусно бело тоблероне, посен колач кој се приготвува за 10...

Фото и рецепт: Марија Сербиќ Колачот може да се приготви во посна и мрсна верзија, во зависност од тоа какво чоколадо ќе користите за негово...

Бели триаголници со кикирики – декоративен колач, едноставен за правење, идеален...

Фото и рецепт: Ранкос Потребни состојки: 50 мл вода 200 г шеќер 200 г млеко во прав 125 г маргарин/путер 100 г бело чоколадо 100 г кикирики (бланширани) Постапка: Ставете да да се...