Дома Тагови бел слез

Таг: бел слез

Најпознатиот лек за кашлица помага уште кај 5 проблеми, а најважно...

Кога станува збор за кашлица и болки во грлото, кај народот е најпознатиот лек за овие тегоби, а кој се приготвува од коренот на...

Билка со неверојатни лековити својства: Разбива камен во бубрег, топи килограми...

Долг е списокот на болести кои ги лекува оваа билка. Природата ги крие најдобрите лекови и решенија за многу болести. Токму еден моќен лек...

За брзо смирување на болката во грло – овој напиток од...

Тешко голтате, ве гребе и ве боли грлото? Проследено е со кашлање и кивање? Доколку веќе ги чувствувате првите симптоми од воспалено грло, појдете до...

Сируп за кристално чисти бели дробови без кашлица

На наше големо задоволство, овој рецепт ни го испрати нашата редовна читателка г-ѓа Татјана Митрова. Сирупот се подготвува во домашни услови и особено е погоден...

Слезот ја разредува лепливата слуз од белите дробови, но не смеете...

Дали знаете дека чајот од црн слез (Malva syl­ves­tris) се приготвува со ладно мацерирање во вода, а не со варење. Имено, свежите цветови или исушените...

Зошто СЛЕЗОТ расте покрај нашата куќа? Случајно? Го корнеме и газиме...

Црниот слез е првенствено мевлем за слузокожата на дишните патишта, за бронхијална астма, кашлица, бронхитис, воспалено дебело црево, дијареа, повраќање, желудник.... Во продолжение прочитајте...

Стари но ефикасни лекови за болно колено, желудник, жолчно кесе, коса,...

Ако некој порано знаел како да даде прва помош за здравјето, тогаш тоа се дефинитивно нашите баби со своите рецепти од народната медицина, кои...