Дома Тагови банана сплит торта

Таг: банана сплит торта

Банана сплит торта која не се пече – сон за сите...

Нема многу работа околу овој колач и навистина е извонреден. Вистинско пролетно освежување кое се топи во уста! Ако почна многу да ви се...

Банана сплит торта која не се пече – сон на соништата...

Нема многу работа околу овој колач и навистина е извонреден. Вистинско летно освежување кое се топи во уста! Потребни состојки: 200 г мелени кекси 100 г путер...

Банана сплит ролат

Потребни состојки: 6 јајца 2 лажици врела вода 150 г шеќер во прав 60 г брашно 50 г мелени ореви 1 ванила шеќер За фил: 400 мл млеко 1 пудинг од ванила 200 г...

ЕДНОСТАВНА БАНАНА СПЛИТ ТОРТА

Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер 2 лажици какао 10 лажици ореви 3 лажици брашно 1 прашок за печиво За фил: 7 жолчки 700 мл млеко 2 пудинзи од ванила или банана 4 банани 300...