Дома Тагови баклава со гриз

Таг: баклава со гриз

БАКЛАВА РОЛНИЧКИ СО ГРИЗ И ОРЕВИ: Малку полесна верзија, како колач...

Се знае дека оригиналната баклава е само со ореви, но испробајте ја и оваа верзија во која корите се премачкуваат со една интересна смеса...

Брза и многу едноставна баклава, секој може да ја направи

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Рецепт за брза баклава. Сочна баклава која се приготвува многу едноставно, така што можат да ја...

Оваа баклава со јогурт ја правам околу 37 години и е...

Фотографија и рецепт на Родна Трпеска. Потребни состојки: 500 г тенки кори за баклава, 4 јајца, 1 шолји шеќер, 1 шолја масло, 1 шолја јогурт, 1 шолја гриз и 1 прашок за...